Levná dlažba

Co nejlevnější zámková dlažba je snem každého majitele zahrady, kterého čeká realizace chodníku nebo terasy. Je pravdou, že nejdražší neznamená nejkvalitnější, ale naopak velmi nízké ceny venkovní dlažby by nás měly už dopředu varovat.

Jak poznat kvalitu levné dlažby?

Bohužel kvalitu betonové dlažby není většinou možné poznat na první pohled. Většinou až prvních pár zim ukáže, jak dobře jsme si vybrali. Střídání teplot a silné mrazy spolu s posypovými solemi dokážou velmi rychle narušit povrch dlažby a ta se postupně začíná drolit a rozpadat. Poté už je jediným řešením úplná výměna zámkové dlažby, tzn. další náklady nejen na novou dlažbu, ale i opětovnou pokládku. Kvalitní výrobci dlažeb a ostatních betonových výrobků dávají na své zboží záruku v řádu desetiletí. Samozřejmostí je garance mrazuvzdornosti a odolnosti povrchu venkovních dlažeb proti zimnímu solení.

Zdroj:

Zdroj: Poirpom

Prohlédněte si dlažbu osobně

A existuje ještě jiné měřítko, podle kterého bychom mohli posoudit přednosti nabízených dlažeb? Určitě, vydejme se přímo k výrobci, do jeho vzorkoven a výstavních areálů. Už podle jejich úrovně a šíře sortimentu sami uvidíme, jak moc je kvalita služeb a kvalita nabízeného zboží pro výrobce důležitá. Přední výrobci nám také zdarma poskytnou poradenství a zařídí za náš vše potřebné kolem objednávky a dopravy. Obětovat tedy jedno odpoledne na malý výlet do specializované vzorkovny se určitě vyplatí, protože chodník nebo terasa z kvalitní dlažby bude sloužit i našim dětem!

Přemýšlejme tedy, zda levná venkovní dlažba je opravdu to, co pro svou zahradu hledáme.

Články k tématu: